İnci Özay Hatipoğlu

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve Lise zamanlarında, okulunun modern dans takımında yıllarca dans etti. Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liseler arası dans yarışmasında takımı ile beraber Türkiye birinciliği kazandı.2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sinema-Tv Bölümünden mezun oldu. 2003 yılında gastronomi eğitimi almak üzere, ABD’de yer alan; Johnson & Wales Üniversitesi’ne gitti. 2005 yılının Ekim ayında İstanbul’a döndü.

Yoga ile ABD’de okuduğu yıllarda tanıştı. 2007 yılında Reiki (1) inisiyasyonu aldı. Çocukluğunda başlayan Uzakdoğu ve Mevlevi Felsefesine olan merakı, ilerleyen yıllarda gittikçe derinleşti. Carlos Pomeda, Zeynep Uras, Yiğit Zırtıloğlu gibi değerli hocaların yoga ve meditasyon workshoplarına, sessizlik inzivalarına katıldı. Uzun süre yoga pratiğine devam ettikten sonra yoga eğitmenlik çalışmalarına katıldı ve uluslararası geçirliliği olan eğitmenlik sertifikalarını aldı.
Yoga asana ve meditasyon eğitmenliğinin yanı sıra, çeşitli dergi ile web sitelerinde düzenli olarak aylık yazılar yazıyor, İstanbul’da yer alan, uluslararası bir gastronomi okulunda dersler veriyor.

Ayrıca doğa sporlarını çok seven İnci, düzenli olarak dağ ve zirve tırmanışları gerçekleştiriyor.

EĞİTİM & SERTİFİKALAR

Temel Vinyasa Yoga Eğitmenlik Eğitimi Nefess Yoga / Sinem Er (eğitmen) Yoga Alliance 200 Saat
İleri Seviye Yoga Asana ve Ders Hazırlama Eğitmenlik Eğitimi / Çetin Çetintaş 40 Saat International Center for Yoga Education